Ekskluzywne kosmetyki Spa. Zabiegi Spa&Wellness. Anti-aging, trądzik, cellulit, kosmetyki bez parabenów. Spa w Polsce - Pevonia Botanica
O marce | Newsletter | Dla profesjonalistów | Kontakt

Zabieg z Marokańskim Błotem

Pevonia Botanica Zabieg z Marokańskim Błotem Zabieg polega na nałożeniu i wmasowaniu w skórę głowy oraz we włosy mikroemulsji z naturalnych olejków a następnie maski z marokańskiego błota. Głęboko mineralizuje, regeneruje i wygładza skórę głowy. Włosy stają się błyszczące, elastyczne i gładkie.

Naturalne brązowe błoto, nazywane od starożytnych czasów Rassoul lub Ghassoul, jest wydobywane w ciepłych, żyznych dolinach marokańskich. Od XII wieku Marokańczycy stosowali Rassoul codziennie jako środek oczyszczający skórę, leczący zapalenia, łagodzący podrażnienia, wygładzający szorstką skórę oraz pielęgnujący włosy i skórę głowy.

Rassoul zawiera naturalne, potrzebne dla zdrowia i piękna pierwiastki: krzem, magnez, żelazo, potas i sód. Niezwykłość marokańskiego błota bierze się z prostoty przetwarzania, bez użycia żadnych środków chemicznych. Rassoul jest po prostu wydobywany, dokładnie płukany w celu usunięcia zanieczyszczeń i rozkładany na czystej ziemi aby wyschnął w naturalny sposób na słońcu. Gdy już wyschnie kawałki są zmieniane w proszek, a następnie mikronizowane. Dzięki podziemnemu wydobyciu, Rassoul nie ma żadnych zanieczyszczeń. W odróżnieniu od innych preparatów błotnych nie zawiera resztek roślinnych. Ponieważ jest dokładnie mikronizowany, ma zdolność wchłaniania 1,66 razy więcej wody niż sam waży. Gdy ten proces zajdzie, wszystkie pierwiastki z Rassoul mogą być wchłonięte przez skórę.